meileslegendos.lt nuotr.

Originalios vestuvių dekoravimo idėjos

Norite, kad jūsų vestuvės būtų įdomesnės nei daugelio draugų? Tuomet verta pasižiūrėti į vestuvių šventės organizavimą kitu kampu. Be abejo, čia turime omeny ne tik daugelio tradicijų atsisakymą ir jų pakeitimą labiau ekstravagantiškais pasirinkimais, tačiau ir patį vestuvių šventės dekorą. Mes turime kelis tikrai įdomius pasiūlymus, iš kurių galbūt kažkas tiks ir jūsų originaliam vestuvių planui.

  • Nestandartinė jaunosios vestuvių puokštė. Pasirodo, ji gali būti nebūtinai iš gyvų gėlių. Nuotakos puokštė gali būti pagaminta iš sagučių, drugelių, įvairių dirbtinių ornamentų ar net origami. Turbūt tokia nestandartinė gėlių puokštė geriausiai tiktų, jeigu jūsų vestuvių šventėje vyrauja kokia nors konkreti tema.
  • Balionų žaismas. Daug skirtingų vienos spalvos balionų atrodys tikrai skoningai bei išradingai. Jeigu švenčiate vestuves kokioje nors sodyboje, kur yra graži pieva, tai galite su geliu pripildyti balionus ir nevienodame aukštyje juos pritvirtinti toje pievoje – vaizdas bus iš tiesų labai gražus. Aišku, tą patį galima padaryti ir patalpoje – jūsų žaismingoji helio balionų siena tikrai sužavės ne vieną vakaro svečią.
  • Kaspinai suteiks pasirinkimo laisvę. Kaspinėlius galite naudoti ne tik dovanėlėms pakuoti – tai puikus papuošimas kėdėms, luboms ir sienoms. Kaspinėliai gali būti įvairių dydžių, formų ir spalvų, tad jeigu mėgstate kurti, su jais tikrai parodysite menininką savyje.
  • Stiklo tara – unikali dekoravimo priemonė. Iš tiesų, pakabinti buteliai ir stiklainiai su pamerktomis gėlėmis atrodo labai gražiai ir originaliai, ypač jeigu švenčiate vestuvių vakarą lauke – galima tuos butelius apvynioti ir lemputėmis, girliandomis – tik pagalvokite, kaip gražiai visa tai atrodys naktį. Į stiklainius įdėjus gražių akmenukų ir vidun įdėjus žvakes, turėsite išskirtines lauko lempas. Taip pat galima vidun įdėti plūduriuojančią žvakę, jeigu įpilsite į stiklainį ar butelį vandens. Dar galite pakombinuoti su įvairiais kaspinukais bei blizgesiais – pamatysite, kad stiklo tara yra tikrai labai įdomi šventės dekoravimo medžiaga.
  • Originalios svečių kortelės. Nebūtina gaminti įprastų svečių kortelių ant balto popieriaus. Tai gali būti įvairios figūros – pavyzdžiui, iškirptos gėlės, širdutės, paukščiukai. Svečių kortelę gali laikyti malūnėlis ar net skalbinių laikikliai – svarbu sukomponuoti taip, kad šios ekstravagantiškos detalės atrodytų skoningai.

Tikimės, kad mūsų originalios vestuvių idėjos suteikė jums įkvėpimo. Jeigu norite sužinoti daugiau, visuomet galite pasitarti su vestuvių dizaineriu ar vestuvių planuotoja – šie žmonės tikrai patars, kaip skoningai ir originaliai paruošti jūsų vedybų šventę.

Skaityti daugiau

Anglų kalbos kursai pažengusiems – galimybė tobulėti

anglu kalbos kursaiAnglų kalbos kursai pažengusiems yra ne mažiau aktualūs nei pradedantiesiems. Sakote, nelogiška, mat pradedantieji užsienio kalbos nemoka, o pažengusieji ją jau įsisavinę? Verta prisiminti, kad kalbos mokymasis (jei norite tobulai ją perprasti) trunka ne metus ir tikriausiai ne dešimtmetį. Vienas žodis gali būti plačios temos objektas. Atsiverskite žodyną ir taps aišku, kad nepriekaištingas „įvaldymas“ – nevienadienis darbas. Todėl pagrįstai teigiame: pažengusiems skirti kursai yra svarbūs.

Turbūt sutiksite, kad anglų kalbos kursai pažengusiems yra gera galimybė patobulinti įgūdžius. Jei labai skrupulingai bandytume suskirstyti, kas yra kas, tai veikiausiai klaustume, ką reiškia „pažengusiems“. Jei dvejojate, ar verta pradėti mokytis (ar tęsti kadaise pradėtus mokslus), kodėl nesusisiekus su užsienio kalbos kursų rengėjais? Tokiu būdu gausite aktualios informacijos ir taps lengviau nuspręsti.

Gali kilti dar vienas klausimas. Ar apskritai verta lankyti kursus? Gal pavyktų mokytis namie? Kursai disciplinuoja, todėl net labai rekomenduojama rinktis tokį kolektyvinį mokymosi variantą. Ne tik todėl, kad kartu mokosi ir kiti žmonės, bet ir dėl to, kad nustatomas konkretus laikas. Žinote, kada paskaitos prasideda, kiek trunka. Žinote, kokia programa. Disciplina tampa ne kokia utopine, o visiškai realia sąvoka.

Kad pažengusiems reikia patobulėti, patvirtintų ne vienas užsienio kalbos mokovas. Nors mokymasis dažnai siejamas su pačiu startu, net ir profesionalai kelia kvalifikaciją. Kas būtų, jei tekstų vertėjas numotų ranka į kalbos taisyklių pakeitimus? Kas būtų, jei nei kiek nesidomėtų literatūra? Klausiame retoriškai, tačiau mintis labai aiški, tiesa?

Anglų kalbos kursai pažengusiems organizuojami ne veltui. Čia svarbus ir jau minėtas kvalifikacijos kėlimo aspektas, ir tokie dalykai kaip darbo rinka. Norint atnaujinti ar pagerinti įgūdžius pravartu skirti dėmesio geroms pamokoms. O tie įgūdžiai pravers kopiant karjeros laiptais. Beje, kursų privalumai atsiskleidžia ir ruošiantis atostogauti užsienyje. Tikriausiai neprieštarausite – kuo geriau mokate užsienio kalbą, tuo saugiau jaučiatės keliaudami.

Nors aptarsime paskiausiai, iš tikro reikšmės nestokoja tobulėjimo potemė. Kursai, kurie skirti pažengusiems, yra puiki galimybė tobulėti. Nesvarbu, ar esate perfekcionistai, ar tobulybę laikote kažkuo „iš kitos operos“, bet kuriuo atveju mokytis užsienio kalbos labai naudinga.

 

 

Skaityti daugiau

Jaunos šeimos ir paskola: kas naujo

Praūžus idėjų festivaliui „Idėja Lietuvai“, daugybė žmonių nudžiugo, sužinoję, kad paskola jaunai šeimai bus teikiama (galbūt) su parama, atitinkant tam tikrus kriterijus, perkant būstą.

 

Rengiamas projektas vyriausybei

 

paskolos is zmoniuNors šis projektas dar nėra patvirtintas, tačiau vyriausybė jį jau palaikė, dabar jis bus teikiamas Seimui. Pastarajam patvirtinus pakeitimus, paskola jaunoms šeimoms bus teikiama su tam tikromis sąlygomis. Parama bus teikiama arba žemės sklypui, kai jo vertė nesiekia 15 proc. viso būsto pirkimo vertės, arba bus galima padengti su subsidija pradinį įnašą į banką. Šiuo projektu siekiama padėti jaunoms šeimoms, taip pat apgyvendinti regionus, taip pat didinti gimstamumą. Tačiau kitaip negu paskolos internetu ar įprastos būsto paskolos atveju, paramą galės gauti ne visi.

 

Kas gaus paramą:

  • Kaip ir įprastų skolinimų atvejų praktikoje, paskolos bedarbiams ar nemokiems žmonėms teikiama nebus. Bus siekiama, kad paskolą jauna šeima tikrai galėtų išsimokėti.
  • Taigi, jeigu apskritai būsite tie, kam paskolos is zmoniu ir bankų suteikiamos, dar turėsite būti susituokę (jeigu nebus pakeista tai teikiant projektą Seimui).
  • Taip pat šeima neturės būti senesnė nei 35 metų amžiaus.
  • Kuo daugiau vaikų – tuo daugiau pinigų. Bevaikėms šeimoms siūloma 15 proc. subsidija, 1 vaiko savininkams 20 proc. subsidija, 2 – 25 proc., 3 ir daugiau – 30 proc.
  • Pirkti būstą ar statytis namą bus galima tik rajonuose, o ne mieste, kuriame galbūt gyvenate dabar.

 

Neatsakyti klausimai

 

Kaip matote, pinigai turės būti panaudoti tikslingai, čia ne paskola automobiliui, o konkrečiam objektui – namui, butui. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad subsidiją teks grąžinti, jeigu namas ar butas bus parduotas per 10 metų. Žinoma, tai irgi sudėtingas dalykas ir šeima turėtų apie tai pagalvoti, ar jiems toks sandoris tikrai tinka. Kadangi suteikiama subsidija, tai tarsi taps paskolos be uzstato.  Tačiau neatsakytų klausimų visgi liko.

 

Kodėl visa tai yra teikiama tik per paskolas? Kodėl negalima padėti šeimoms, kurios pačios taupo būstui? Juk ir jos dirba, taupa, stengiasi… O štai paskoloms lengvatos teikiamos. Juk tuomet, kai turi imti paskolą, privalu dar ir naudotis draudimu, ir palūkanas mokėti, galiausiai – ne viską, ką nori įpirkti, gali. Bankas visuomet vertina tai, ką jūs galite įpirkti, ir stengiasi pasakyti, ar galėsite tai turėti, ar ne.

 

Kyla ir daugiau klausimų. Žinoma, paskolos dirbantiems uzsienyje gal bus nesuteikiamos, nes reikės fiziškai lankytis bankuose, taigi, bus ir kažkoks apribojimas. Paskolas teiks būsto pirkimui, bet kai kurie žmonės pirmiausia perka būstą, tik tuomet jį remontuoja. O štai būtent paskola busto remontui galbūt kažkam ir praverstų labiausiai. Iš pradžių nusipirkus prasčiau atrodantį namą ar butą.

 

Kam vertėtų naudotis pasiūlymu

 

Taigi, kyla klausimas, kam iš tiesų labiausiai verta pasinaudoti tokiu pasiūlymu. Tai ne paskola dantu gydymui, kad skauda ir būtų aišku, jog reikia gydytis. Ir ne paskola studijoms, kurioms būsimieji studentai turi aiškų poreikį. Dėl būsto visi nuolat patiriame tam tikrą neapibrėžtumą. Sunku suprasti, ko iš tiesų mums reikia, ką daryti, kaip… Ir visgi, tenka pripažinti, kad geriausia šia parama nesinaudoti dirbtinai, o naudotis tiems, kas ir taip planavo kažką panašaus daryti. Galbūt kurie ir taip planavo tuojau pirkti ir imti paskolą, ir kurie įsivaizdavo save gyvenant regionuose.

Skaityti daugiau

Orient laikrodžiai giriami visame pasaulyje

Orient laikrodžiai pirkėjų labai vertinami. Jei ir jūs turite šio gamintojo laikrodį, puikiai suprantate, kad pagyros nėra tuščios.

Tarsi aukšto lygio žaidėjai

orient laikrodziaiVienas dažnesnių žodžių besidomint Orient produktais – mechaninis. Įsivaizduokite: palyginti nebrangūs laikrodžiai džiugina tuo, kad yra ne kvarciniai, o mechaniniai. Kitaip sakant, už patrauklią kainą pirkėjas gauna tai, kas įprasta žymiai brangesniems gaminiams. Aukšto lygio aksesuaras už kainą, kuri patinka net ir taupiems. Šaunu, ar ne?

Tiesa, panorėję rasite ir kvarcinių aksesuarų itin patraukliomis kainomis. Gausu prekių kiekvieno skoniui. Jei Orient gaminį lygintume per sporto prizmę, tai šie laikrodžiai būtų kaip aukšto lygio žaidėjai.

Įspūdis užsukus į oficialią interneto svetainę

Norime pasidairyti po oficialią interneto svetainę. Įvedame adresą, paspaudžiame „Enter“.

Čia – oficialioje svetainėje – gražu. Įdomus šūkis „Moving moments“. Lietuviškai tai skambėtų kaip „judantys momentai“ ar „judančios akimirkos“. Mintis aiški: laikas nuolat eina, o laikrodis jį perteikia, iliustruoja. Rodyklė keliauja nuo vienos padalos prie kitos, nuo vieno skaičiaus prie kito. Datos langelyje taip pat vis keičiasi skaičius – 1, 2, 3…

Meistrystė, dailumas, patikimumas – visa tai svarbu, kad Orient laikrodžiai būtų mėgstami. O jie tokie ir yra. Žmonės netgi stebisi, kaip prabėgus dešimčiai ar daugiau metų daiktas veikia kuo puikiausiai. Tai laikrodžiai, kurie puošia; laikrodžiai, kurie informuoja apie laiką; laikrodžiai, kurie verti perduoti iš kartos į kartą.

Toliau Orient puslapyje aptinkame žodžius „mechanical“ ir „sports“. Pasirodo, kad gamintojui pavyko suderinti kasdienį praktiškumą ir solidumo nestokojančią mechaninę dalį. Nenuvilianti metalinė apyrankė, didelis atsparumas vandeniui – pora pranašumų, kuriais produktas pakeri pirkėjus.

Nesvetimas ir klasikinis dizainas. „Classic“ – keletas raidžių, reprezentuojančių klasikinio apipavidalinimo laikrodžius, kurie madingi ne tik dabar. Madingi tikriausiai išliks ir po šimtmečio. Dizainas apibūdinamas žodžiu „signature“ – tai reiškia stiprų identitetą, atpažįstamumą. Siekiant sukurti stiprų dizainą dirbama pasiraitojus rankoves.

Patrauklumas, šiuolaikiškumas taip pat nesvetimas. Akivaizdu: viskas, apie ką kalbame, ir yra susiję su patrauklumu.

Trumpai tariant, iš gausybės nepriekaištingų produktų išsirinks kiekvienas.

Laikrodžio pirkimas internetu

Orient laikrodžiai atitinka aukštus standartus, yra apgalvotai sukurti ir skirti norintiems pasipuošti bei turėti praktišką aksesuarą.

Gera žinia, kad neprastą vyrišką ar moterišką papuošalą, kuriame dera įvairios teigiamos savybės, galima įsigyti internetu.

 

 

Skaityti daugiau

Kuo kokybiškesnis stroboskopas, tuo jis yra brangesnis

stroboskopasRengiate įvairius vakarėlius ar kažkokius renginius, kurių metu turite pasirūpinti ne tik muzika, bet ir šviesos efektais? Dabar renginiams skirtų įrenginių kainos yra gana mažos, nes bėgant laikui, keičiasi ir technologijos. Štai, jeigu jums reikalingas kuo paprastesnis stroboskopas ar net keli, tai juos įsigyti šiuo metu galite už patrauklią kainą. Nežinantiems kas tai yra – tai paprasta lempa, tačiau ji pasižymi tuo, kad ji neveikia ištisai – ji mirksi, o tai tinka įvairių vakarėlių organizavimu, kur naudojama įvairi šviesos efektų įranga. Stroboskopus dabar galima įsigyti internetu, o norintiems mažiausių kainų, vertėtų pagalvoti ne apie vieno vieneto pirkimą – kuo daugiau jų pirksite, tuo labiau tikėtina, kad pardavėjas pasiūlys kitokią t.y. mažesnę kainą.

Vakarėliams skirtą įrangą, įskaitant ir stroboskopus, pigiau įsigyti galima iš specializuotų parduotuvių.

Jeigu jums reikia vakarėliams ar kitiems renginiams skirtos įrangos mažiausiomis kainomis, tai tokiu atveju derėtų pasidomėti specializuotomis parduotuvėmis. Tai reiškia, kad paprastuose prekybos centruose vargu ar rasite tokią įrangą, tuo labiau – pavienius įrenginius. Geriausia būtų dairytis į muzikos instrumentais bei įranga prekiaujančias parduotuves, nes ten siūlomas didžiausias pasirinkimas. Tiesa, kiekviename mieste yra tokių specializuotų parduotuvių, tačiau ne kiekvienoje siūlomos geros kainos, tuo labiau – aukšta įrangos kokybė. Norintiems viską įsigyti saugiai, siūloma dairytis į tas vietas, apie kurias internete randate daugiausiai gerų atsiliepimų.

Kas liečia stroboskopų pirkimą, tai juos geriausia būtų pirkti iš muzikos instrumentais prekiaujančių el. parduotuvių. Matote, internetu tokius įrenginius įsigyti yra daug paprasčiau  užtenka apsilankyti pagrindinėse el. parduotuvėse ir tiek.

Aukštos kokybės stroboskopai kainuoja atitinkamą kainą.

Negalvokite, kad šiuos įrenginius jums pavyks įsigyti vos už kelis eurus. Žinoma, jeigu jums reikia tik tokios lempos, kurią sumontuotumėte namie, tai galbūt rasite pigius gaminius. Tačiau, kalba eina apie renginius, todėl jums bus reikalingi kokybiški ir daugkartinio naudojimo stroboskopai, o jų kainos žinoma, kad yra didesnės. Vakarėliams skirti įrenginiai dažniausiai kainuoja nuo kelių dešimčių eurų. Tikslesnę kainą sužinosite tik el. parduotuvėse. Pabrėžtina, kad šiuos įrenginius jūs galite rinktis pagal kelis aspektus.

Dabar stroboskopai siūlomi ne tik mažais kiekiais, bet ir rinkiniais.

Kalbant apie šių šviesos efektų pasirinkimą, labai svarbu žinoti, kad perkant pavienius stroboskopus, jūs galite prašauti kaip reikiant. Pavyzdžiui, vieni įrenginiai yra skirti vieno ploto patalpoms apšviesti, kiti – kito ploto. Tai reiškia, kad jeigu jūs nusipirksite tokį stroboskopą, kuris apšviesti gali tik nedideles patalpas, tai tuomet tokiu įrenginiu naudotis negalėsite rengiant didesnius vakarėlius – iš stroboskopo nebus naudos.

Būtina žinoti, kad dabar siūlomi naujausi stroboskopai pasižymi ir skirtingomis spalvomis t.y. jie gali skleisti ne tik įprastą šviesą – galite rinktis ir tokius, kurie skleistų kelių spalvų. Būtina pabrėžti, kad kokybiški, didesnes patalpas ir keliomis spalvomis šviečiantys stroboskopai yra gerokai brangesni.

Tas pats liečia ir perkant rinkinius. Matote, kai kurie stroboskopai siūlomi ne po vieną vienetą, o po kelis. Tokie įrenginiai skirti didesniems renginiams, o taip pat juos galite naudoti ir mažiems – užteks vieną kitą lempą išjungti esant mažoms patalpoms ir tiek.

Skaityti daugiau

Sapnuojame spalvotus sapnus

Sapnų reikšmėsAr žmonės, sapnuojantys spalvotai, yra geresni už tuos, kurie sapnuose regi tik juodai baltus vaizdinius? Ar sapne girdime, ar tik žinome, ką sako mūsų sapnų herojai? Ar gali būti taip, jog baisiausi sapnai išsipildo per trumpą laiką, o tie gerieji taip ir lieka visatos užmarštyje? Ne į visus klausimus gali atsakyti sapnininko prologai, ir tai  amžiams palieka žmones nežinomybėje.

Sapnų reikšmės nuolat domindavo daugelį žmonių. Seniausi pasaulio sapnininkai skaičiuoja tūkstančius metų, o kur dar žodinis sapnų aiškinimas ir pasakojimas kitiems, kuris greičiausiai atsirado vos pramokus kalbėti. Naktį regimi keisčiausi dalykai negali būti neįdomūs, negali palikti abejingų. Tik tiek, kad vieni nepaliauja ieškoti atsakymų ir kasdien atsiverčia sapnininką, tuo tarpu kiti nuleidžia tai juokais ir savo sapnus palieka kaip smagią pokalbio temą.

Bet vis tik, ar verta sunerimti sužinojus, kad jūs vienintelis iš jūsų pažįstamų sapnuojate spalvotai? Ką galvoti tuomet, kai sapnuose negirdite jokių garsų, tačiau žinote, ką galvoja ne tik sapne matomi žmonės, bet ir medžiai, akmenys ir daiktai? Ar tai jau pagrindas jaustis išskirtiniu ir imtis pranašo vaidmens šiame nykiame technologijų pasaulyje?

Klausimai, be jokios abejonės, įdomūs ir keisti. Pasiskelbti pranašu nėra sunku. Išleisti savo sapnininką, nors ir sunkiau bei brangiau, bet visa dar įmanoma. Atspėti vieną kitą sapno išsipildymą taip pat vis dar įmanoma. Bet ar dėl to būsite kuo nors ypatingas? Na, bent jau tuo, kad turite įdomų hobį, tai jau tikrai.

Tačiau jei jau kyla tokios mintys, gal vertėtų pradėti nuo mokslo pasaulio. Yra net atskira mokslo šaka ir jai gyvenimus pašventę žmonės, daugelį dešimtmečių tyrinėjantys miego ir sapnų paslaptis. Apie tai šiek tiek rašo ir http://sapnu.lt/sapnu-reiksmes. Gal atrasite save būtent šioje srityje. Gal jūsų klausimai virs atsakymais vos apsigynus sapnavimo disertaciją. O gal atvirkščiai, kaip dažnai ir būna moksle, ieškojimai ir atradimai iškels tik dar daugiau klausimų.  Bet kokiu atveju savo pranašo kelią pradėti mokslo pasaulyje būtų gana logiškas sprendimas. Vien dėl svaraus indėlio į savo gyvenimo aprašymą tuomet, kai ieškosite sekėjų.

O ar galima nudažyti savo sapnus? Ar galima padaryti, kad sapnų reikšmės virstų realybe? Ar galima priversti sapnų herojus prabilti balsu, o ne tik skaityti jų mintis? Kalbama, kad galima. Meditacija sapnuose ir sapnai meditacijoje yra visai įdomus reiškinys. Vieni tuo naudojasi poilsiui, kiti smalsumui nugalėti. Na o jūsų atveju tai gali būti dar vienas geras būdas įgyti būsimam pranašui reikalingos patirties. Nuo kažko pradėti juk reikia.

Skaityti daugiau