Vaikų kambario zonos

vaiku kambarysVaikų kambario įrengimas gali būti dar sudėtingesnis nei kad vonios kambario arba virtuvės. Paprasčiausiai, vonia, virtuvė, svetainė įrengiami pagal suaugusių asmenų poreikius. Štai vaikai nori, kad jų poreikiai taip pat būtų įgyvendinti, tačiau dažniausiai svajonės gana neracionalios, tad tai lemia jų požiūrio ignoravimą.

Specialistai greitai projektuoja namus. Jie puikiai žino, kaip kokios patalpos atrodo geriausiai, juolab, įvertina klientų poreikius ir juos įgyvendina. Svarbiausia, kad smulkmenos kuria visumą. O kokios smulkmenos lemia, kad vaikų kambarys gali tapti jo asmenine pilimi, kurioje galima pasislėpti nuo baisiausių aplinkos pabaisų.

Suskirstykite erdves

Profesionalai greitai projektuoja namus, kadangi puikiai žino, nuo ko reikia pradėti siekiant, kad susikurti namai atrodytų estetiškai ir tuo pačiu būtų funkcionalūs. Kaip ir visi namai, taip ir vaiko kambarys pirmiausia pradedamas projektuoti nuo erdvės paskirstymo. Kambarį skirstyti į dalis nebūtina tik galvoje, kadangi profesionalai turi labai daug programėlių, kurios skirtos įsivaizduoti, pamatyti kaip atrodys galutinis kambario rezultatas.

Dažniausiai išskiriamos šios vaiko kambario erdvės:

  • Darbo zona.
  • Žaidimo zona.
  • Miego zona.

Vaiko kambario skirstymas zonomis yra labai svarbus, kadangi jau nuo mažiems mažasis yra mokomas, kad tam tikroje vietoje reikia elgtis taip, kaip numatyta. Juolab, tai padeda susikaupti ir tiksliai atlikti paskirtas užduotis.

Darbo zona. Tai vieta, kurioje vaikas mokosi. Viena iš svarbiausių zonų, kadangi pradėjus lankyti mokyklą jūsų vaikas gali maištauti ir nenorėti ruošti namų darbų. Zonoje, žinoma, privalo būti rašomasis stalas, taip pat spintelė, kurioje laikomos rašymo priemonės ir panašiai. Šioje zonoje, kad ir kaip norėtųsi ją sukurti kuo mielesnę, tačiau geriau vengti žaislų. Jie blaškys vaiką ir pastarasis norės žaisti, o ne daryti namų darbus.

Žaidimo zona. Šioje zonoje Jūsų vaikas gali atsipalaiduoti ir svarbiausia, kad suskurtų tokią erdvę, kuri jam labiausiai patinka ir kurioje jis jaučiasi geriausiai. Jokiu būdu nesikiškite į vaiko erdvę, kadangi tai jo poilsio kampelis. Juk ir Jūs nenorėtumėte, kad kas nors gadintų aplinką, kurioje Jūs jaučiatės gerai. Suaugusio žmogaus darbas yra skatinti vaiką tvarkytis ir dėlioti viską į jam paskirtas vietas. Žinoma, labai svarbu suteikti tokią aplinką ir tokias priemonės, kad mažasis pats norėtų tvarkytis.

Miego zona. Galiausiai, pati paskutinė zona yra miego, kur vaikas ateina pailsėti ir nukeliauti į sapnų pasaulį. Miego zona neapima tik lovos. Galima pasitelkti savo kūrybą ir suprojektuoti kokią nors erdvę, kuri tarsi primintų pilį. Ji puikiai tiktų tiek miegamojo zonai, tiek žaidimų. Svarbiausia, kad tokia fantaziją lavinanti erdvė nebūtų komponuojama darbo zonoje.

Jeigu norite, kad prie projektavimo darbų prisidėtų ir profesionalas – kreipkitės į projektuoją ir interjero dizainerius. Jie greitai projektuoja namus, tad neteks gaišti laiko laukiant, kol bus galima persikelti į naują erdvę. Svarbiausia, kad investuotumėte kiek daugiau ir pasisamdytumėte tik geriausią savo srities profesionalą. Jis žino kaip ir tuo pačiu kokiomis priemonėmis (kurios gali būti pigesnės) gauti geriausią rezultatą.