Granuliniai katilai ir jų įrengimas

broilerisSenais laikais namų apšildymas malkomis buvo vienintelis pasirinkimas. Nors praėjo labai daug metų ir atsirado labai daug įvairių alternatyvų, visgi, granulinio katilo įrengimas yra vis dar populiarus ir gana dažnai pasirenkamas. Jeigu pats veikimo principas yra pakitęs gana mažai, verta paminėti, jog kiekvienais metais atsiranda vis daugiau naujovių, kurios padeda apšildymo mechanizmą padaryti kur kas paprastesniu ir efektyvesniu. O jeigu dar skirsite bent kiek nors priežiūros – jis veiks kokybiškai ir sėkmingai.

Profesionalų paslaugos

Granulinio katilo įrengimas turėtų būti paliekamas specialistams, kadangi tik tokiu atveju įmanoma gauti tikrai kokybiškas paslaugas. Juolab, jie gali patarti – kokie katilai tinka labiausiai. Juk katilas gali būti kūrenamas įvertinus skirtingus kūrus.

Šiek tiek apie katilus ir jų pasirinkimą

  1. Katilo įsirengimo kaina gali labai varijuoti. Galima atrasti kokybišką dėvėta, kurio kaina yra apie 1 000 EUR. Lygiai taip pat galima įsigyti tokį, kurio kaina siekia ir 3 500 EUR. Tiesa, dėvėtam reikia daugiau priežiūros ir dalies investicijų, kad jis veiktų tinkamai: dažymas, dalių pakeitimas ir panašiai.
  2. Taip pat reikia nuspręsti, kokio tipo katilą planuojate pasirinkti. Kūrenti malkomis yra kur kas pigiau, tačiau pats kūrenimo procesas dažniausiai būna sudėtingesnis. Kita vertus granulės – daug patogesni kūrenimo alternatyva. Visgi, jos kainuoja brangiau. Čia susikerta kainos bei patogumo santykis ir kiekvienas žmogus gali pasirinkti tai, kas jam labiausiai tinka.
  3. Karšto vandens saugojimo talpa – būtina, jeigu nusprendėte namus apšildyti granulinio katilo būdu. Kuo didesnė talpa – tuo daugiau vandens bus saugoma ir tuo pačiu galima bus sutaupyti. Tačiau nuo dydžio varijuoja ir kaina, taigi dar viena sfera, kurioje kinta kaina.
  4. Automatinis valdymas taip pat labai palengvina gyvenimą. Tai ypač aktualu tiems, kurie namuose praleidžia mažai laiko, tačiau nori, kad būtų palaikoma tam tikro intensyvumo temperatūra. Juolab, taip kur kas paprasčiau užsitikrinti, kad namuose visada bus malonu, o drėgmės nepradės plėstis grybelis.
  5. Apskritai granulinio katilo valdymo mechanizmas labai patobulėjo. Tie asmenys, kurie menkai nusimano šioje srityje, galvoja, kad granulėmis kūrenamas pečius yra senovinis ir reikalauja labai daug laiko bei pastangų norint, kad jis kokybiškai veiktų. Tikrai ne. Šiuolaikinius granulinius katilus galima prilyginti elektriniams, kurie reikalauja labai mažai priežiūros.
  6. Verta paminėti ir tai, kad šiuo metu galima atrasti labai skirtingos išvaizdos katilus. Nuo modernių iki tokių, kurie primena klasikinius modelius. Taigi, jeigu Jūsų pečius srovi namuose – nesunkiai įkomponuosite jį į bendrą interjerą.

Jeigu pasirinkimas labai platus ir nuspręsti, koks labiausiai tinka yra sunku – rekomenduojame pasitarti su specialistais. Paprasčiausiai kiekvienas namas gali pasakyti, kokio tipo katilas jam labiausiai tinka. Natūralu, kad vieniems rekomenduojami granuliniai katilai, o kitiems – elektriniai.

Vietoj išvadų…

Dar kartą paminėsime, kad labai svarbu, jog montavimo darbai būtų palikti specialistams. Daugelis žmonių galvoja, kad įsirengę patys sutaupys labai daug pinigų. Deja, dažniausiai rezultatas būna priešingas, kadangi vėliau tenka papildomai investuoti į naujas priemones bei sukurtos problemos išsprendimą.

Gyvenkite šiltuose, jaukiuose ir lengvai prižiūrimuose namuose.