Praktinė ir estetinė informacija apie lovatieses

Praktiškos lovatiesės… Lovatiesė – nepamainoma miegamajame, vertinama interjero dizainerių, patinkanti dėl jaukumo ir dailumo.

Praktinė informacija

lovatiesesKadangi lovatiesė – ne suvenyras, kurį padėsi į lentyną, renkantis svarbu žinoti kuo daugiau informacijos. Ypač aktualu, kokios yra valymo savybės. Štai teigiama, kad natūralius, taip pat šviesių spalvų audinius gali būti sunkiau prižiūrėti nei sintetinius ir tamsesnius. Tačiau atminkite, kad tai neprivalo būti neginčijama taisyklė. Kitaip tariant, vertėtų perskaityti rekomendacijas arba pasiteirauti pardavėjų, kaip konkrečią lovatiesę reikėtų prižiūrėti.

Visuomenėje jau įprasta praktiškos lovatiesės samprata. Nėra reikalo prieštarauti. Na, o vienas iš praktiškumą įrodančių ypatumų – skirtingų matmenų pasirinkimo galimybė. Kaip matome, parduotuvėse yra ir vaiko kambariui skirtų lovatiesių. Specialistai pataria: renkantis vaikišką lovatiesę pravartu atsižvelgti į priežiūros nurodymus. Juk vaiko ir suaugusiojo elgesys skiriasi. Ką gali žinoti, gal mažasis net nepagalvojęs uždės akvarele išmargintą delniuką ant ką tik nupirktos lovatiesės. Tokie atvejai skatina apgalvoti, kokio audinio produktą pirkti. Nepamirškite skaityti skalbimo instrukcijos, o prireikus užduokite klausimą pardavėjams.

Interjero harmonija

Praktiškos lovatiesės kartu yra ir dailios. Todėl lovatiesių rinka yra puikus įrodymas, kad praktiška ir gražu – įmanomas derinys. Sunku tikėtis, kad toks derinys galėtų būti patraukliai įkainotas. Visgi geros kortos – pirkėjo pusėje. Pažvelgus asortimentą paaiškėja, kad patraukliai įkainota, graži ir praktiška lovatiesė – prieinamas variantas.

O kaipgi interjero derinys? Yra pora galimybių. Lovatiesė arba tampa kontrastinga interjero detale, arba kaip tik kitų kambario vaizdinių sprendimų „pratęsimas“, papildymas. Paprasčiau šnekant, lovos užtiesalo spalviniai motyvai arba 1) kitokie nei esantys kambaryje, arba 2) panašūs. Kuris dizaino modelis jums priimtinesnis? Spręsti jums arba dizaineriams. Tačiau akivaizdu, kad norint naujo, ekspresyvaus akcento asortimentas nenuvilia. Nenuvilia, nes parduotuvėse nestinga produktų įvairiausiam skoniui.

Kokių matmenų lovatiesę rinktis?

Kad vaizdas iš tikro būtų patrauklus, svarbu išsiaiškinti, kokių matmenų praktiškos lovatiesės labiausiai „į temą“. Šiam tikslui reikia žinoti pačios lovos matmenis. Kaip ir spalvinės gamos atveju, taip ir šis kriterijus susijęs su pora pasirinkimų: 1) lovatiesė krinta iki grindų arba 2) krinta tiek, kad uždengtų čiužinį. Pirmas variantas – didesnė lovatiesė. Antras variantas – mažesnė.

Kodėl nepakanka tokios lovatiesės, kuri uždengtų tik paviršių? Kodėl medžiaga turėtų kristi ant šonų? Pirmiausia todėl, kad taip yra gražiau. Sukuriama akiai maloni forma. Kitas aspektas – praktiškumas. Šitaip užtiesta lovatiesė nuo menkiausio pajudinimo nenuslinks nuo lovos, pernelyg nesusiglamžys.

Taigi, pirmiausia – lova, tada – lovatiesė.

Galimybė apsipirkti internetu

Pratęsiant jaukų pokalbį verta pasakyti, kad praktiškų lovatiesių gausu internete. Pirkimas internetu siejamas su naudingumu. Kodėl? Ne tik todėl, kad tai patogu, bet ir todėl, kad rinkimosi procesas itin informatyvus.

Jei el. parduotuvė įkurta turint tikslą atsakingai dirbti, tai pirkėjams pateikiama aktuali informacija apie prekes. O šitai yra vienas pagrindinių kriterijų, padedančių įsigyti gerą daiktą. Lovatiesės juk dairomasi ne vienai dienai, tad ieškoma kuo tinkamesnės.

Reikėtų paminėti ir kainų dėmenį, kuris internete atsiskleidžia pozityviausia prasme. Tai svarus pliusas, leidžiantis suprasti, kodėl žmonės taip pamėgo virtualų prekių įsigijimo variantą.

 

Skaityti daugiau

Ar tikrai svarbi kaminų kokybė?

Kaminai

Dar prieš daugybę metų, visi namai neišvengiamai turėjo kaminus. Kadangi kuras buvo tik kietas – anglys, malkos ar dar kitas – tad ir dūmams bei anglies dvideginiui reikdavo pro kažkur pasišalinti. Tai yra pro kaminą. O kad kaminai (Topkaminai.lt) būtų gerai prižiūrėti, tam reikalinga ir gera jų priežiūra – rūpestingas kamino valymas.

Šiomos dienomis ne ant visų namų jau galima išvysti stūgsančius kaminus, kadangi namai šildomi ne tik kietu kuru, bet ir skystu, o šiems nereikia specialios angos, t.y. kamino, kad kažkas pasišalintų. Skysto kuro šildymo būdo sistemos veikia visai kitokiu principu.

Bet grįškime prie kaminų – ar svarbu juos prižiūrėti ir nuo ko priklauso kamino kokybė? Kaip anksčiau ir buvo minėta tekste, anksčiau ant visų namų buvo iškelti kaminai dėl namų, industrinių pastatų ar kt. šildymu kietu kuru. Šiais laikais galima rinktis iš daugybės skirtingų kūrenimo būdų, skirtingo kuro. Ir ne tik šie skiriasi, bet ant namų stogų gali skirtis ir patys kaminai. O kaip gi tie kaminai gali skirtis? – pagalvosite jūs. Labai paprastai – savo medžiagomis. Taip, iš tiesų, kaminai gali būti pagaminti iš labai skirtingų medžiagų. Kaip anksčiau kaminus mūrydavo iš degintų plytų, vėliau iš degintų ir paprastų plytų, tai dabar juos gali nebe tik kad mūryti iš plytų, bet ir instaliuoti metalinį, aliuminį ar bet kokį kitokį geležinį kaminą. Taip pat kaminas gali būti ir keramikinis. Tiesa, pastarasis kaminas yra pažangiausias savo kokybe ir labiausiai rekomenduojamas, jei ruošiatės keisti savo jau nebefunkcionuojantį taip kaip pridera kaminą ar tiesiog statotės naują namą ir jums reikia bet kokio kamino, nes manote, kad skystu kuru šildyti namus bus per daug brangu. Be to, keramikiniai kaminai ne taip greitai apsineša suodžiais, tad juos reikia valyti ne taip dažnai, o ir gaisro tikimybė jūsų namuose išlieka mažesnė.

Tad jei jau pervargote nuo visų vargų ir rūpesčių įsirenginėjant namą, o kamino apie kaminą iki šiol net nebuvote susimąstę – dabar galite persvarstyti savo sprendimą ir įsigyti kokybišką, jus, jūsų šeimą ir namus saugantį kaminą.

Skaityti daugiau

Kaip atrasti motyvaciją tvarkytis?

Namu valymasTvarka ir švara namuose patinka visiems, tačiau pats procesas, kurio metu to pasiekiama, retai sukelia geras emocijas. Iš tikrųjų tvarkymasis turėtų būti įpročiu, kuris visada primintų padėti paimtą daiktą į vietą, iškart po pietų išplauti indus ir reguliariai nušluostyti dulkes. Motyvacija šiuo atveju yra paprasta – noras gyventi tvarkingoje, švarioje ir jaukioje aplinkoje. Vis dėlto namų valymas yra gana varginantis darbas, tad tokios motyvacijos ne visada pakanka.

Kodėl netvarka slegia?

Jei tvarkomės nuolat ir po truputį, to net nejaučiame ir mūsų namai visada yra daugmaž tvarkingi. Visgi yra tokių situacijų, kai keletą darbų praleidžiame – tai gali lemti peršalimas arba apėmęs tingulys, laiko stygius – ir tuomet įsisukame į užburtą ratą. Negalėjimas greitai ir lengvai atlikti namų valymo ir tvarkymo darbų sukelia įtampą, šie darbai atrodo nepriimtini. Tuomet jau imame netyčiomis galvoti ir apie tvarkos beprasmybę – juk susitvarkyti vieną kartą nepakaks, viską reikės kartoti vėl ir vėl!

Namų valymas https://namuguru.lt/apie-mus/, jei taip neigiamai vertinsite šį darbą, taps tikra kančia. Galvokite apie teigiamus ir pozityvius dalykus, tada tvarkytis taps lengviau. Be to, ilgalaikė netvarka sukelia nepasitenkinimo namais, kaltės ir daugybę kitų neigiamų jausmų, kitaip sakant, netvarka namuose anksčiau ar vėliau sukelia ir vidinę „netvarką“, tampančia prasta vidine savijauta, kenkiančia gerai emocinei būklei. O tai dar vienas motyvas rūpintis namų švara ir tvarka.

Pagalba – tik tinginiams

Susirgę nedvejojame, kad reikia kreiptis pagalbos į medikus, jei norime apsikirpti, keliaujame pas kirpėją, o parduotuvėje aukštesnis pirkėjas visada padeda pasiekti prekę iš viršutinės lentynos. Visais šiais klausimais apie tingėjimą net nesusimąstome, tačiau namų valymas – kita sritis. Namų valymo paslaugos Vilniuje dažnai vertinamos kaip savęs apgaudinėjimas, tingėjimas pasirūpinti savo namais. Iš tikrųjų taip nėra – tai pagalba, kuria visada galite pasitikėti. Antra vertus, tai galimybė turiningiau leisti laiką ir skirti jį tam, ką iš tikrųjų mėgstate. Visgi nuo tam tikrų mažų tvarkymosi darbelių net ir patikint visus namus valymo komandai pabėgti nepavyks, todėl motyvuokite save tuo, kad mažytės pastangos tvarkantis dabar virs į ilgą laisvą savaitgalį, kai namų valymas vilniuje bus patikėtas profesionalams.

Tvarkant namus, pagalbos galima sulaukti ir iš namiškių – įtraukite juos į tvarkymosi procesą. Net ir patys mažiausi šeimos nariai gali padėti: susitvarkyti savo žaisliukus, nušluostyti dulkes nuo apatinės lentynos ar pan.

Trys paprastos taisyklės

Namų valymas ir tvarkymas bus daug paprastesnis, jei šią didelę užduotį suskirstysite į keletą mažų. Tai padaryti padės trys paprastos taisyklės:

 1. Švarai ir tvarkai palaikyti tinkamiausias metas yra rytas, kai esame aktyvūs ir kupini energijos. Taigi, nuspręskite, kurią dieną skirsite namams ir pradėkite nuo pat ryto. Pirmiausiai atsikelkite, paklokite lovą ir pasirūpinkite savo švara – atsigaivinkite duše, susišukuokite ir… pasiraitokite rankoves! Pasirūpinti savimi ir artimiausia aplinka dar prieš tvarkantis yra mažytė gudrybė – net nepajutote, o jau pradėjote tvarkytis. Tad palaikykite tempą ir nesustokite, kol namai blizgės.
 2. Tam tikroms namų vietoms skirkite dėmesio kasdien: pavyzdžiui, turėtumėte kasdien išplauti virtuvės kriauklę ir nuvalyti kaitlentę. Tai vietos, kuriose kaupiasi daugybė nešvarumų ir bakterijų, todėl netvarką čia ne tik matome, bet galime ir pajusti, pavyzdžiui, nemalonų gendančių maisto likučių kvapą. Jei valysite kasdien, šios vietos nereikalaus daug laiko atimančios priežiūros darbų, pavyzdžiui, kai reikia šveisti įsisenėjusias dėmės, vargti ieškant veiksmingos priemonės ar pan. Beje, kasdieniai tvarkos palaikymo darbai turėtų būti maži ir tikrai būtini bei užimti ne daugiau kaip 15 minučių.
 3. Visus namus suskaidykite į atskiras zonas: virtuvė, valgomasis, darbo kambarys, miegamasis, balkonas ir koridorius, vonios kambarys. Vieną savaitę daugiau dėmesio skirkite vienai ar dviems zonoms, o kitas teliks tik aptvarkyti. Po trupučio laiko, kai valymo grafikas jau bus nusistovėjęs ir įprastas, sutaupysite daugybę laiko tvarkymuisi ir visada galėsite džiaugtis švara namuose.

Dovana sau

Puikiai tvarkotės namuose ir visada pasirūpinate kiekviena smulkmena, tad tikrai nusipelnėte atlygio. Palepinkite save ir taip motyvacija tvarkytis palaipsniui augs. Jei tvarkotės karštą dieną, puikiu paskatinimu taps gardūs ledai (juk plaunant grindis išeikvojame tiek daug kalorijų!), o gūdžiais žiemos vakarais nėra geresnio pasilepinimo už gerą filmą, minkštą apklotą ir puodelį kvapnios kakavos.

Net jei esate namų šeimininkė, rizikuojate pervargti. Namų priežiūra, tvarkymas ir valymas yra darbas, kurį kasdien atliekate, o kur dar maisto ruošimas ir daugybė kitų užduočių? Išeikite atostogų! Valymo paslaugos leis atsikvėpti ir pailsėti, o geriausia yra tai, kad rezultatas vis tiek bus puikus – namai atrodys prižiūrėti ir išpuoselėti be menkiausių jūsų pastangų.

Daugeliui tvarkymasis asocijuojasi su rutina, todėl kaskart tvarkydami namus susitelkite į savo veiklą ir ieškokite naujų sprendimų: pervilktos ir kitaip sudėtos sofos pagalvėlės ar kitu kampu pasuktas kilimas akimirksniu pakeičia vaizdą. Nebijokite pokyčių ir kurkite individualumą savo namuose, taip namų valymas taps smagiu žaidimu, o ilgainiui ir įpročiu – jei norėsite į kitą vietą perstumti fotelį, pirmiausiai norėsis pasirūpinti namų švara.

Skaityti daugiau

Jūsų naujos sodybos lauko teritorija

Lanksva

Jei iki šiol dar niekuomet neturėjote savo nuosavo sodybos, kurioje galėtumėte pailsėti, tačiau šią akimirką jūsų svajonė išsipildė ir jūs įsigijote natūralios gamtos apsuptyje stovinčią ilgametę sodybą, tuomet galite net neabejoti, kad prieš jūsų akis nusimato labai daug įvairių darbų, kuriuos turėsite atlikti, jei norėsite savo sodyboje produktyviai ir maloniai pailsėti. Kaip bebūtų, kiekvieno vartotojo lūkesčiai ir skonis labai skiriasi, todėl natūralu, kad tai, kas tinka vieniems, gali visiškai netikti kitiems, tačiau vėlgi, visuomet galima pateikti bent keletą naudingų patarimų, kurie būtų pakankamai universalūs ir lengvai pritaikomi praktikoje. Taigi, jei juos pritaikysite savo situacijoje, jums tikrai neturėtų būti sudėtinga pasiekti norimą tikslą, sukuriant labai jaukią savo naujos sodybos aplinką.

Taigi, visų pirma turėtumėte pagalvoti apie savo sodybos teritoriją. Kadangi dažniausiai tokiais atvejais žmonės daugiausiai laiko praleidžia gryname ore, būtina pasirūpinti, kad aplinka būtų tvarkinga. Jei sodyba yra pakankamai tolimoje ir jau seniai apleistoje vietovėje, tuomet jums teks paplušėti, kol jūsų sodybos teritorija taps tinkama poilsiui.

Tokiu atveju labai svarbu, kad jūs daug dėmesio skirtumėte žemės išlyginimui ir žolytės pasėjimu. Iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti, kad tai yra labai nesudėtinga užduotis, tačiau iš tiesų, tai pareikalauja didelių laiko sąnaudų ir papildomų pastangų. Jei visus šiuos darbus atliksite tinkamai, tuomet galėsite tęsti tolimesnes užduotis, iš kurių viena bus gėlynų ir krūmynų suformavimas. Tai taip pat yra daug dėmesio ir papildomų pastangų reikalaujanti užduotis, todėl pasidomėkite, kokius pasirinkimus turite. Pavyzdžiui, pakankamai dažnu pasirinkimu tampa lanksva, bijūnai, alyvos ir kt. Tiesą sakant, yra labai daug įvairių augalų, kuriuos galite pasodinti savo sodybos lauko teritorijoje, todėl pabandykite tinkamai suderinti vienus ar kitus augalus, sukurdami labai gražų bendrą vaizdą.

Taip pat nepamirškite, kad jums vertėtų pagalvoti ir apie alpinariumų suformavimą. Tai galite daryti patys arba pasitelkti šios srities specialistus, kurie žino, ką ir kaip vertėtų atlikti, kad būtų pasiektas norimas tikslas. Kai pasirūpinsite šiomis užduotimis, jūsų sodybos teritorija taps tinkama poilsiui.

Skaityti daugiau

Namų interjero kūrimas – keli patarimai

Laiptu projektavimas

Norite sukurti labai šiuolaikišką ir jaukų savo nuosavo namo vidaus interjerą? Jūs norite, kad jis būtų labai išskirtinis? Nenorite jau seniai pabodusių ir neįdomių interjero sprendimų? Jei taip, tuomet jūs turėtumėte į pagalbą pasitelkti skirtingų sričių specialistus, kurie puikiai išmano savo darbą ir gali užtikrinti, kad jūsų namų interjeras taps nepriekaištingas ir atitinkantis visas šiuolaikines interjero tendencijas. Be jokios abejonės, tai taip pat pareikalaus ir nemažų laiko sąnaudų bei papildomų pastangų skyrimo, tačiau jei jūs norite, kad jūsų būstas iš tikrųjų taptų modernus, galite būti tikri, kad visa tai yra verta. Trumpiau tariant, kuo daugiau dėmesio ir laiko skirsite savo būsto interjero kūrimui, tuo jums bus lengviau pasiekti norimą tikslą. Net jei jūs iki šiol dar niekuomet nebuvote atlikę tokio pobūdžio interjero kūrimo darbų, tai tikrai nereiškia, kad jums bus sudėtinga pasiekti norimą tikslą. Jei jūs visus darbus atliksite labai sistemingai ir apgalvotai, tuomet jūsų būsto interjeras turėtų būti sukurtas labai profesionaliai ir tinkamai. Taigi, kad viskas būtų dar lengviau, pateiksime jums kelis paprastus, tačiau labai svarbius patarimus jūsų būsto interjero kūrimui.

Pirmiausia turėtumėte suprasti, kad kiekvienas darbas turi labai didelės reikšmės jūsų būsto interjerui. Tai reiškia, kad jei jūs suplanuosite darbus iš anksto ir atliksite juos palaipsniui, tuomet jums bus kur kas lengviau sukurti šiuolaikišką būsto interjerą. Be to, tokiu atveju jūs sutaupysite ir labai daug laiko, nes jūs visus darbus atliksite koordinuotai.

Be abejo, svarbu pasirinkti ir šiuolaikiškus sprendimus bei tinkamus paslaugų teikėjus. Pavyzdžiui, jei jūs norite, kad jūsų nuosavame name būtų unikalūs pagal jūsų individualų užsakymą pagaminti laiptai, pirmiausia jums bus reikalingas laiptų projektavimas, kurį atliks šios srities specialistai. Jei jūs pasinaudosite internetu, tuomet atitinkamų sričių profesionalus atrasite kur kas lengviau ir galėsite būti tikri, kad jūsų būsto interjeru bus pasirūpinta labai profesionaliai. Kaip bebūtų, pasistenkite visų šių darbų atlikimui skirti kuo daugiau savo dėmesio ir laiko.

Skaityti daugiau

Rekuperatoriaus pasirinkimas: koks labiausiai tinka Jūsų namuose?

Rekuperatorius – sistema, kurios darbas yra iš patalpų pašalinti nešvarų orą. Kartu su nešvariu oru dingsta ir nemalonus kvapas, taip pat, dulkės, kurios gali sukelti labai įvairias ligas. Tinkama vėdinimo sistema gali padėti panaikinti lėtines kvėpavimo takų ligas, taip pat padėti savo namuose jaustis kur kas geriau.

Vėdinimas rekuperatoriais Lietuvoje labai plinta. Vis daugiau žmonių atranda šios sistemos privalumus. Visgi, plati pasiūla kartais trukdo susirasti tinkamiausią įrangą. Ypač tuomet, kai pasirinkimas toks platus. O kad paieškos būtų paprastesnės – peržiūrėkite mūsų išskirtus kriterijus, kurie yra esminiai ir kurie gali padėti pasirinkti patį tinkamiausią rekuperatorių.

 • Vedinimas rekuperatoriaisPriklausomai nuo patalpos dydžio reikalingas ir atitinkamo galingumo rekuperatorius. Kuo patalpa didesnė, natūralu, kad tuo reikalingas galingesnis rekuperatorius. Jeigu ateityje planuojate statyti priestatą – iškart apgalvokite. Jau geriau kartą investuoti daugiau nei vėliau seną įrangą vis keisti naują.
 • Rekuperatoriaus tipas yra antrasis kriterijus. Rotacinis arba plokštelinis – dažniausi pasirinkimai, tad kuris geriausias? Populiariausi – rotaciniai rekuperatoriai, kadangi jie padeda išspręsti sauso oro problemą namuose ir pasiekia itin aukštą šilumos sulaikymo efektyvumą.
 • Kaina yra dar vienas svarbus kriterijus, kuris dažniausiai apsvarstomas. Nors lietuviai yra taupūs žmonės, tačiau vis daugiau žmonių supranta, kad jau geriau skirti kiek didesnę investiciją ir mėgautis jos nauda nei pirkti pigią sistemą, kurią po kelerių metų gali tekti keisti nauja. Juolab, vertindami kainoraščius būtinai lyginkite ir charakteristikas.
 • Sunaudojamas energijos kiekis yra dar vienas kriterijus, kurį būtinai reikia apgalvoti. Visiškai suprantama, kad geriau rinktis ekonomišką variantą, kad ventiliacijos išlaikymas kainuotų pigiau. Tiesa, kuo aukštesnė klasė – tuo rekuperatorius kainuoja daugiau. Tačiau ar neverta skirti daugiau ir vėliau mokėti mažiau?
 • Žinoma, galiausiai triukšmo lygis, kuris taip pat gali skirtis. Būtinai rinkitės kuo tyliau veikiančius, beveik nepastebimus namų vėdinimo įrenginius. Galbūt jūs ilgainiui priprasite prie garsų, tačiau ar verta kankinti svečius?

Galiausiai konsultacija su specialistu padės susirasti geriausią namų vedinimo sistemą. Vėdinimas rekuperatoriais – viena sistema, kuri gali padėti Jūsų namus padaryti kur kas gaivesnius, o gyvenimą – kur kas malonesnį.

Skaityti daugiau

Kaip tinkamai pastatyti nuosavą namą

metalo konstrukciju suvirinimas

Jei šiuo metu statote savo nuosavą namą, tuomet turėtumėte tai daryti į pagalbą pasitelkdami atitinkamų sričių specialistus. Trumpiau tariant, jei norite, kad namas būtų pastatytas labai profesionaliai ir tinkamai, jokiu būdu neturėtumėte pamiršti, jog kiekvieną darbą turi atlikti labai patyrę profesionalai. Jokiu būdu neturėtumėte bandyti sutaupyti ir kaskart rinktis tik pačius pigiausius variantus. Tai tikrai nepadės jums pasiekti norimo tikslo. Todėl jei stengiatės, kad jūsų nuosavas namas būtų kokybiškas ir ilgaamžis, vadovaukitės teisingu požiūriu ir priimkite tokius sprendimus, kurie padės jums užtikrintai pasiekti norimą rezultatą. Kaip bebūtų, pateiksime keletą praktiškų patarimų, kurie padės tai padaryti kur kas lengviau.

Visų pirma nepamirškite naudotis internetu. Nors namo statybos yra tik fiziniais sprendimais paremtas procesas, tai tikrai nereiškia, kad šiuo atveju interneto pagalba negalėtumėte namo statybų proceso paversti kur kas spartesniu ir kokybiškesniu. Tai reiškia, kad naudodamiesi internetine paieškos sistema jūs galite kur kas lengviau atrasti atitinkamų paslaugų teikėjus. Pavyzdžiui, jei jums yra reikalingas metalo konstrukcijų suvirinimas (https://vidalsta.lt/), pasitelkę tam tikrus raktinius žodžius, galėsite kur kas lengviau atrasti šių paslaugų teikėjus. Be abejo, kiekvienu atveju vienos ar kitos srities specialistų rasite labai daug, todėl tuomet jums reikės skirti daugiau savo laiko ir palyginti skirtingų paslaugų teikėjus. Kai tai padarysite, jums bus kur kas lengviau atsirinkti tai, kas atitinka jūsų lūkesčius. Be to, jei rinksitės neskubėdami ir labai gerai įvertinsite visus privalumus bei trūkumus, galėsite priimti teisingą sprendimą, kuris užtikrins, kad jūsų namo statybos darbai vyks labai kokybiškai, profesionaliai ir laiku.

Taip pat svarbu, kad jūs pasirūpintumėte atliekamus statybos darbus prižiūrinčio žmogaus samdymu. Tai reiškia, kad jums reikėtų atrasti specialistą, kuris išmano visą namo statybos darbų procesą ir gali kontroliuoti visus etapus. Tai leistų jums būti tikriems, kad viskas bus vykdoma pagal planą.

Galiausiai atminkite, kad statybos procese turėtų būti naudojamos labai kokybiškos medžiagos, todėl nesistenkite sutaupyti ten, kur to daryti nepatariama. Jei jūs pakankamai investuosite į savo nuosavo namo statybas, išvengsite daugybės papildomų nepatogumų.

Skaityti daugiau

Būsto atnaujinimas: nuo remonto, iki miegamojo lovos įsigijimo

Lovos

Atnaujinant savo gyvenamąjį būstą labai svarbu pasirūpinti ne tik kosmetinio remonto įgyvendinimo darbais, tačiau ir naujų baldų bei interjero detalių įsigijimu, tokiu būdu pagyvinant ir bendrą namų atmosferą. Todėl jei pasiryžote pakeisti savo būsto interjerą, pateiksime jums bent keletą svarbių aspektų, kurių jokiu būdu nereikėtų pamiršti.

Taigi, suprantama, kad pradėti reikėtų nuo jau minėtų kosmetinių būsto remonto darbų, tarp kurių būtų sienų ir lubų dažymas, grindinio atnaujinimas, plintusų keitimas ir kt. Be abejo, jei turite grandiozinių planų, gali prireikti ir papildomų pertvarų statymo ar sienų griovimo, tačiau visa tai tiesiogiai priklauso nuo jūsų lūkesčių ir užsibrėžto tikslo. Kaip bebūtų, kaip jau supratote, šie darbai visuomet atliekami pirmiausia, kadangi nuo jų tiesiogiai priklauso ir tolimesnis jūsų pasirinkimai.

Kai baigsite minėtus būsto remonto darbus, sudarykite tolimesnių veiksmų planą ir pasistenkite labai gerai ir kruopščiai apgalvoti savo turimą viziją. Tai reiškia, kad prieš pradėdami savo gyvenamojo būsto interjero kūrimo darbus turėtumėte žinoti, ko tikitės ir ką norite pasiekti. Labai originalių ir išskirtinių būsto interjero idėjų visuomet galima pasidairyti internete, todėl jei jūs norite, kad jūsų būstas atitiktų šiuolaikines tendencijas ir būtų labai jaukus bei šiltas, šio klausimo sprendimui skirkite kaip įmanoma daugiau laiko ir pastangų.

Žinodami, ką norite pasiekti, pradėkite baldų paiešką. Be abejo, ši užduotis nebus tokia lengva, kaip jums iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti. Taip yra todėl, kad dabartinis baldų asortimentas yra gerokai didesnis nei anuomet. Ir nors atrodytų, kad didelis asortimentas turėtų palengvinti baldų paiešką, dažnai pastebima, kad tokiais atvejais žmonės susiduria su dar daugiau dilemų, nes jiems tampa sudėtinga nuspręsti, kurie gi baldai būtų tinkamiausi. Kaip bebūtų, jei skirsite tam pakankamai laiko ir gerai įvertinsite dabartinį baldų asortimentą, galiausiai atrasite tinkamiausius baldų modelius.

Žinoma, baldų paieškas taip pat atlikite sistemingai, t.y. atsižvelgdami į konkrečią savo būsto erdvę. Pavyzdžiui, jei pradedate nuo miegamojo kambario interjero kūrimo, ieškokite kokybiškos miegamojo lovos, spintelių, spintos ir panašių baldų.

Skaityti daugiau

Kodėl reikėtų pakankamai daug dėmesio skirti vaikiškos lovytės pasirinkimui

Vaikiskos lovytesKai būsimi tėveliai ieško vaikiskos lovytes, jie labai dažnai susitelkia tik į jos išorę. Tai reiškia, kad jie bando rasti tokį vaikiškos lovytės modelį, kuris būtų labai gražius ir mielas, derantis prie jų iš anksto įrengto ir neužilgo į šį pasaulį atkeliausiančiam vaikeliui skirto kambario interjero. Žinoma, atsižvelgti į vaikiškos lovytės dizainą tikrai nėra nieko neįprasto ar neteisingo. Tai yra visiškai suprantamas sprendimas, tačiau jei klaustumėte ar šis veiksnys turėtų būti vienintelis, kurį reikėtų apsvarstyti ir tinkamai įvertinti, tuomet atsakymas neabejotinai būtų neigiamas. Yra labai daug skirtingų aspektų, kurių nereikėtų pamiršti, jei norite įsigyti labai kokybišką, funkcionalią ir patogią vaikišką lovytę, todėl šių kelių papildomų naudingų patarimų dėka jums turėtų būti lengviau priimti teisingą sprendimą.

 • Kadangi vaikiškų lovyčių modelių yra labai daug ir įvairių, pabandykite pasinaudoti internetu. Ir ne tik tam, kad galėtumėte rasti dar daugiau patarimų ir naudingų įžvalgų, tačiau ir tam, kad būtų galima sutaupyti daug laiko ir kur kas lengviau įvertinti rinkoje esantį vaikiškų lovyčių asortimentą.
 • Taip pat jums reikėtų atsižvelgti į vaikiškos lovytės išmatavimus. Ir šiuo atveju labais svarbiais išlieka tiek vidiniai, tiek ir išoriniai išmatavimai. Vidiniai svarbūs jūsų vaikelio patogumui ir tolimesniems pirkiniams (pvz., čiužinukui), o išoriniai – vaikelio kambariui. Žinoma, dauguma lovyčių yra standartinių išmatavimų, tačiau vėlgi, visuomet būna išimčių. Ypač tais atvejais, kuomet įsigyjama vaikiška lovytė, kuri komplektuojama kartu su papildoma komoda ir stalčiais.
 • Būtinai nepamirškite apgalvoti, koks skaičius lovytės padėčių jums būtų tinkamiausias. Be abejo, įprastai daugiau padėčių siūlančios vaikiškos lovytės pasižymi ir didesne kaina, tačiau tai yra labai svarbus veiksnys dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jei pasirinksite lovytę, kuri turės minimalų padėčių skaičių, jūs neturėsite pernelyg daug pasirinkimų tuomet, kai spręsis klausimas, kada lovytės dugną reikėtų nuleisti žemiau. Be to, tai nesuteiks jums pakankamo patogumo. Todėl suprantama, kad didesnis padėčių skaičius suteikia ir didesnį komfortą.

Taigi, šie keli patarimai turėtų atsakyti į nemažai jums kylančių klausimų ir paspartinti visą vaikiškos lovytės pasirinkimo procesą.

Skaityti daugiau

Kaip įsirengti nepriekaištingą virtuvę

Virtuvės baldai

Tuomet, kai bandote pakeisti savo virtuvės interjerą, pirmiausia galvokite apie virtuvės funkcionalumą ir patogumą. Tai gali patvirtinti kiekvienas profesionalus interjero dizaineris. Taip pat turėtumėte atminti, kad nėra idealios virtuvės „formos“. Tai gali būti „U“ arba „L“ formos virtuvė – viskas priklauso nuo jūsų pasirinkimo, tačiau visų svarbiausia, kad kiekvienas virtuvėje esantis baldas (http://unibaldai.lt/virtuves-baldai/) turėtų savo vietą ir atliktų konkrečią paskirtį. Juk nėra nieko blogiau, kaip įsigyti brangiai kainuojančius baldus, tačiau pastačius juos savo virtuvėje suprasti, kad jie yra nepraktiški ir neatitinkantys jūsų lūkesčių. Taigi, kaip jau supratote, turite galvoti apie savo atnaujinamos virtuvės funkcionalumą. Kuo daugiau dėmesio tam skirsite, tuo lengviau pasieksite patį tobuliausią rezultatą.

 • Būtinai pasirūpinkite, kad virtuvėje būtų pakankamai vietos laikyti įvairiems daiktams. Tai reiškia, kad atitinkami baldai (http://unibaldai.lt/) turėtų būti su stalčiais ir spintelėmis. Kuo daugiau vietos turėsite, tuo lengviau bus išdėstyti ir susisteminti visus virtuvėje naudojamus daiktus.
 • Išspręskite apšvietimo klausimą. Tinkamas apšvietimas šioje namų erdvėje yra tiesiog privalus, todėl jei iki šiol nebuvote susidūrę su tokių klausimų sprendimu, visuomet galite kreiptis į apšvietimo specialistus, kurie atsižvelgdami į jūsų virtuvės interjerą ir konkrečius jūsų pageidavimus, parinks ir įmontuos tinkamiausią apšvietimo sistemą.
 • Integruota virtuvės buitinė technika yra dar vienas svarbus veiksnys. Jūsų virtuvė turi būti labai gerai apgalvota, todėl pasirinkite skirtingai buitinei technikai pačias tinkamiausias vietas. Pagalvokite, kurioje vietoje būtų palankiausia pastatyti šaldytuvą, indaplovę, orkaitę, kaitlentę, gartraukį ir kt.
 • Virtuvėje esantys paviršiai turėtų būti iš pačios aukščiausios kokybės. Be abejo, jie turi būti pritaikyti maisto gaminimui ir specifinėms tik virtuvei būdingoms sąlygoms.
 • Laisva erdvė virtuvės patalpoje yra tiesiog būtina. Kuo daugiau erdvės, tuo lengviau judėti ir gaminti. Jei bent kartą esate buvę kelių kvadratinių metrų virtuvėje, turbūt puikiai žinote, ką reiškia žodis „ankšta“. Todėl pasirūpinkite, kad jūsų virtuvėje būtų pakankamai laisvos vietos.
 • Taip pat išspręskite ir jaukių bei puikią atmosferą sukuriančių interjero detalių klausimą. Net jei jums reikės daugiau laiko, kol rasite tinkamiausias virtuvei skirtas interjero detales, tai verta jūsų pastangų.

Skaityti daugiau