Įdomūs faktai apie buhalterius

Buhalterine apskaitaNet ir pačios rimčiausios ir solidžiausiai atrodančios sferos gali turėti daugybę įdomių faktų. Pavyzdžiui, buhalterine apskaita. Dažnas įsivaizduoja, kad tai yra sistema, kuri apibendrina įvairias ūkines operacijas (sąskaitas arba ataskaitas), išreikštas pinigais. Besiplečianti darbo atsakomybė įpareigoja buhalterius ne tik tvarkyti įmonių finansinius reikalus, bet ir konsultuoti verslininkus. Buhalteris turi būti ypač kompetentingas, kad jo suteikiamos verslo konsultacijos būtų naudingos. Bet buhalterija nėra tokia nuobodi kokia gali pasirodyti iš jai tipiškiausio apibūdinimo! Štai keletas įdomių ir linksmų faktų apie buhalterius.

  1. Kalendoriuje yra pažymimos dvi dienos, skirtos buhalterių darbui paminėti – gegužės antrą penktadienį Lietuvoje yra švenčiama Buhalterių diena, o pasauliniu mastu yra gerai žinoma lapkričio 10, Tarptautinė buhalterio ir auditoriaus diena.
  2. Luca Pacioli yra laikomas moderniosios buhalterijos tėvu – 1494 metais lapkričio 10 išleido pirmąją knygą apie apskaitą – „Traktatas apie apie sąskaitas ir įrašus“, kurioje autorius nešykštėjo patarimų būsimiems buhalteriams („Nedera eiti miegoti, kol debatai neatitinka kreditų“). Ši knyga padėjo pamatus buhalterijos apskaitos mokslui.
  3. Saksofono virtuozas Kenny G, muzikantas Mickas Jaggeris bei komikas Bobas Newhartas gali pasigirti turintys buhalterio išsilavinimą!
  4. Apklausos parodė, kad 7 iš 10 buhalterių yra patenkinti savo darbu, todėl jie nė nesvarstytų keisti savo profesijos net jei ir turėtų progą vėl grįžti į praeitį.
  5. Federaliniame tyrimų biure (FTB) dirba per 2000 buhalterių, kurie pasitelkę savo matematinius gebėjimus padeda išspręsti pačius sudėtingiausius nusikaltimus.
  6. Už išrastą kramtomąją gumą 1928 metais turėtume būti dėkingi Walteriui Diemeriui, kuris buvo buhalteris.
  7. Evangelijoje pagal Luką (14:28) yra mokoma, kad gyventi pagal išgales – išmintinga. Tai yra aliuzija į sąnaudų apskaitą (plg. „Lietuvių kalbos žodynas“ sąnaudos – kokiam nors tikslui panaudotos lėšos, darbo jėga ar medžiagos).

Nors kai kuriems buhalterija ir apskaita gali pasirodyti neįdomi, vis tik labiau pasigilinus galima rasti pačių įdomiausių faktų apie šią profesiją. Tokie įdomūs faktai rodo, kad ši profesija yra ne tik įdomi, bet ir intriguojanti, todėl guosti buhalterius dėl nuobodaus darbo negalima!